Czwarte miejsce w "Gieksa Cup"

• autor: wesolek80, 2015-02-21 22:53

Tuż za "pudłem" uplasowali się Nasi młodzicy w pierwszym turnieju piłkarskim w Ciechocinku organizowanym notabene przez Klub GKS "Start" Stawki. Miano najlepszego strzelca przypadło w udziale Marcelemu Krygierowi.

Rywalizowało ze sobą dziesięć drużyn podzielonych na dwie grupy. My trafiliśmy do grupy A, w której za pierwszego przeciwnika mieliśmy zespół Zdroju Ciechocinek. Mecz nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych i o zwycięstwie zadecydowało jedno celne trafienie Naszego kapitana, który tym strzałem, jak się później okazało rozpoczął marsz po koronę króla strzelców. Niestety jak już niejednokrotnie udowodniliśmy mamy problem z grą na równym poziomie przez cały turniej. Proste  błędy zadecydowały o porażce(jak się później okazało bez większych konsekwencji) w kolejnym meczu z "Włocłavią" Włocławek 1 - 3. Na plus należy zaliczyć kolejną bramkę Marcelego Krygiera. W trzecim meczu z Naszym imiennikiem ze Stawek prowadzenie objęli rywale jednak dwoma skutecznymi strzałami losy meczu rozstrzygnął wspomniany wcześniej Krygier. Szczególnej urody było jego pierwsze uderzenie z dystansu, kiedy to piłka wylądowała w okienku bramki rywali. Punkty "pogubione" przez "Włocłavię" pozwalały Nam w przypadku zwycięstwa nad "Elaną" Toruń na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Mimo zaciętej walki długo zanosiło się na bezbramkowy remis. Na 2 minuty przed końcem próbującego interweniować na przedpolu bramkarza z Torunia sprytnie prawą nogą przelobował Hubert Spliter. Wynik ustalił Marceli Krygier zdobywając swoją piątą i ostatnią bramkę w turnieju. W półfinale mierzyliśmy się z zespołem "Orła" Służewo. Po Naszych zawodnikach widać już było trudy turnieju, słaniali się wręcz Oni na boisku i nie potrafili wykorzystać żadnej z niewielu sytuacji na zdobycie bramki. O awansie zadecydował więc konkurs rzutów karnych. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy ze Służewa i to Oni cieszyli się z awansu do finału. Nam pozostała walka w finale pocieszenia, w którym ponownie rywalizowaliśmy z "Włocłavią". Również tym razem górą byli włocławianie, tak wiec przypadła Nam w udziale czwarta lokata. W finale zwyciężył zespół "Dwunastki" Włocławek, który w rzutach karnych pokonał "Orła". Nasz zespół wystąpił w składzie: Chrzanowski Grzegorz - Jabłoński Kacper, Mielcarek Mateusz, Krygier Marceli(c - 5goli), Jendrzejczak Patryk, Spliter Hubert(1 gol), Witkowski Filip, Marcel Ignasiak. Poniżej zestawienia statystyczne turnieju:

Grupa A

CKS "Zdrój" Ciechocinek - GKS "Start" Stawki 0 - 1; "Elana" Toruń - "Włocłavia" Włocławek 0 - 0; CKS "Zdrój" Ciechocinek - MKS "Start" Radziejów 0 - 1(Krygier); GKS "Start" Stawki - "Elana" Toruń 1 - 3; "Włocłavia" Włocławek - MKS "Start" Radziejów 3 -1(Krygier); CKS "Zdrój" Ciechocinek - "Elana" Toruń 1 - 0; GKS "Start" Stawki - MKS "Start" Radziejów 1- 2(Krygier 2); CKS "Zdrój" Ciechocinek - "Włocłavia" Włocławek 0 - 0; "Elana" Toruń - MKS "Start" Radziejów 0 - 2(Spliter, Krygier); GKS "Start" Stawki - "Włocłavia" Włocławek.

Grupa B

GMLKS "Orzeł" Służewo - "Gwiazda" Bydgoszcz 1 - 0; GKS "Start" II Stawki - UKS Lipno 0 - 0: GMLKS "Orzeł" Służewo - "Dwunastka" Włocławek 0 - 2; "Gwiazda" Bydgoszcz - GKS "Start" II Stawki 1 - 0; UKS Lipno - "Dwunastka" Włocławek 0 - 2; GMLKS "Orzeł" Służewo - GKS "Start" II Stawki 2 - 0; "Gwiazda" Bydgoszcz - "Dwunastka" Włocławek 0 - 3; GMLKS "Orzeł" Służewo - UKS Lipno 0 - 0; GKS "Start" II Stawki - "Dwunastka" Włocławek 0 - 4; "Gwiazda" Bydgoszcz - UKS Lipno 1 - 2.

Półfinały:

MKS "Start" Radziejów - GMLKS "Orzeł" Służewo 0 - 0(k. 1 - 3);

"Włocłavia" Włocławek - "Dwunastka" Włocławek 0 - 2.

Mecz o IX miejsce:

GKS "Start" Stawki - GKS "Start" II Stawki 1 - 0

Mecz o VII miejsce:

"Elana" Toruń - "Gwiazda" Bydgoszcz 0 - 0(k. 1 - 3)

Mecz o V miejsce:

CKS "Zdrój" Ciechocinek - UKS Lipno 0 - 3

Mecz o III miejsce:

MKS "Start" Radziejów - "Włocłavia" Włocławek 0 - 1

Mecz o I miejsce:

GMLKS "Orzeł" Służewo - "Dwunastka" Włocławek 0 - 0(k. 1 - 2)