herb MLKS "Wisła" Dobrzyń
MLKS "Wisła" Dobrzyń   MKS "Start" Radziejów

, 13:00

Czas spotkania: 60 min.

Meczem z Wisłą przyszło rozpocząć Nam rozgrywki ligowe. Zespół został gruntownie przebudowany, gdyż po poprzednim sezonie wiek młodzika ukończyła większość zawodników z pierwszego składu. Już pierwsze minuty pokazały, że nie będziemy mieli się czego wstydzić. Co prawda widać było nerwowe poczynania niektórych zawodników, lecz gra całego zespołu wyglądała naprawdę przyzwoicie. Pierwszą groźną sytuację miał Andrzej Wrzesiński, którego strzał obronił z trudem miejscowy golkiper. Groźnie uderzał także Kacper Kmieć. Na brak zajęć nie narzekał także Grzegorz Chrzanowski, który kilka razy musiał interweniować poza polem karnym, a w jednej z akcji wygrał pojedynek sam na sam z rywalem. Jednak w 11 minucie był już bezradny i musiał wyjmować piłkę z siatki. Radość gospodarzy trwała zaledwie dwie minuty. Na czystą pozycję wyszedł Andrzej Wrzesiński, następnie nie dał się przepchnąć goniącemu go obrońcy i strzałem obok bramkarza doprowadził do remisu. Pierwsza część grynie zakończyła się jednak remisem, gdyż na cztery minuty przed jej zakończeniem miejscowi wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie jak przed przerwą. Każda ze stron miała swoje szanse, jednak na bramkę musieliśmy poczekać do 45 minuty, kiedy to Marcel  Ignasiak doprowadził do wyrównania. Obie drużyny miały swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa. My najbardziej zapamiętam sytuację Kacpra Jabłońskiego, który po długim rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem rywali, lecz niepotrzebnie przekładał piłkę na prawą nogę. Gdy wydawało się, że rozstrzygnięcie nie padnie, w doliczonym czasie gry "skaleczyli" Nas piłkarze "Wisły".

herb MKS "Start" Radziejów Informacje o kadrze MKS "Start" Radziejów

1. Chrzanowski Grzegorz  zmiana 53" Derenda Michał
2. Stramowski Patryk
3. Jabłoński Kacper